Ponownie najtrudniejszym zadaniem do zrealizowania była misja "Arsenał”, przeprowadzana na terenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego. Kiedy drużyny zdobyły broń i amunicję oraz rozwišzały końcowš zagadkę, Koœcian został ponownie wyzwolony.

Rozbrojono wszystkie posterunki 37 pułku fizylierów i wszyscy zaczęli gromadzić się na Rynku.


Finał nawišzywał już bezpoœrednio do obchodów podpisania Rozejmu w Trewirze 16 lutego 1919. Odczytano fragment dotyczšcy Frontu Wielkopolskiego, ogłoszono wyniki rozgrywki i nagrodzono najlepsze drużyny. Na koniec wręczono pamištkowe trefle wraz z legitymacjami wszystkim uczestnikom.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszš grę miejskš:
Grupie Teatralnej przy Koœciańskim Oœrodku Kultury;
Muzeum Regionalnemu im. dr. Henryka Florkowskiego w Koœcianie;
Gazecie Koœciańskiej, regionalistom i dziennikarzom z redakcji zrekonstruowanej "Gazety Polskiej";
Cukierni "Sweet Cafe";
Kawiarni "Saskia";
Towarzystwu Miłoœników Miasta Lubonia Sekcja Historyczna;
 Towarzystwu Działań Historycznych im. Feliksa Pięty;
GRH Frontowiec;
oraz wszystkim rekonstruktorom, którzy przybyli indywidualnie.

Wyniki drugiej edycji gry miejskiej "Kryptonim Wolnoœć"

MIEJSCE I

DRUŻYNA: Podwale/ Leszno

Dowódca Drużyny: Mariusz Zakrzewski
Zosia Szabel-Zakrzewska
Przemek Szabel
Adam Szabel
Marysia Zakrzewska

40 punktów plus +15 bonusowe



MIEJSCE II

DRUŻYNA: Ellos tres veces dos Koœcian

Dowódca Drużyny: Monika Marcinowska
Julia Andrzejewska
Alicja Suszka
Filip Kluczyński

40 punktów plus +12 bonusowe



MIEJSCE III

DRUŻYNA: Koœciańƒski Grom

Dowódca Drużyny: Dominik Nawrot
Kamil Markiewicz
Eryk Nowak
Karol Zakrzewski
Kamil Gnusowski
Bartosz Sekuĺa
Damian Michalski

40 punktów plus +12 bonusowe



Pozostałe drużyny:


MIEJSCE 4

DRUŻYNA: K.B.W.

Dowódca Drużyny: Miłosz Sikora
Tomasz Zapłata
Jarosław Zielonka
Dominik Smardz
Eryk Furowicz

40 punktów plus +7 bonusowe



MIEJSCE 5

DRUŻYNA: Zwycięscy Zielarze

Dowódca Drużyny: Fryderyk Małecki
Dominika Woœ
Joanna Linke
Filip Malikowski
Konrad Łukaszyk
Jakub Kškolewski
Urszula Przybylska
Anita Płotkowiak

39 punktów plus +10 bonusowe



MIEJSCE 6

DRUŻYNA: Tajemnica/Koœcian

Dowódca Drużyny: Małgorzata Drzewiecka
Julia Graf
Klaudia Bussler
Marta Nowicka
Dagmara Krajewska
Karolina Kasperska

39 punktów plus +8 bonusowe



MIEJSCE 7

DRUŻYNA No.11 Koœcian

Dowódca Drużyny: Piotr Michałowski
Natalia Górniak
Julia Kostrzyńska
Weronika Wyrzykiewicz
Hubert Kasztelan
Szymon Wojtkowiak

39 punktów plus +9 bonusowe



MIEJSCE 8

DRUŻYNA No.7 Koœcian

Dowódca Drużyny: Norbert Mikuła
Piotr Michalski
Patryk Biernat
Sebastian Pawłowski
Krystian Knop
Dominik Lokœ

38 punktów plus +11 bonusowe



MIEJSCE 9

DRUŻYNA: Specnaz/Koœcian

Dowódca : Adam Lewandowski
Szymon Menzel
Bartosz Pelczyński
Albert Maćkowiak
Julia Pelczyńska
Miłosz Majorczyk
Adam Chudziński
Patryk Jankiewicz

39 - 1 punkt karny = 38 punktów, plus +10 bonusowe



MIEJSCE 10

DRUŻYNA: Za Wolnoœć!/Leszno

Dowódca Drużyny: Anna Kaczmarek
Anna Kaczmarek
Ela Jarosz
Albert Cygan
Wojciech Klecha
Natalia Kwaœniewska
Paweł Kwaœniewski

38 punktów plus +7 bonusowe



MIEJSCE 11

DRUŻYNA: Kompania 9/Koœcian

Dowódca Drużyny: Albert Lisztwan
Mateusz Gryœ
Mikołaj Donaj
Jędrzej Mšdry
Łukasz Liberski
Kaczmarek Maria
Policka Katarzyna

38 punktów plus +5 bonusowe



MIEJSCE 12

DRUŻYNA No.1 Koœcian

Dowodzšcy : Adam Napierała
Patrycja Kulińska
Krystian Napierała
Przemysł Gruszkiewicz
Artur Łabenski

38 punktów +3 bonusowe


MIEJSCE 13

DRUŻYNA: Pierwszy Patrol Koœciańskiej Rezerwy Skautowej im. K. Żegockiego/Koœcian

Dowódca Drużyny: Aleksander Szajek
Bartosz Wyrzykiewicz
Hubert Zemler
Kacper Schmidt
Jakub Zielonka
Wojciech Szajek
Aleksander Szajek

37 punktów plus +9 bonusowe


MIEJSCE 14

DRUŻYNA: 82. Grupa Harcerska Hufiec Koœcian

Dowódca Drużyny: Patrycja Żur
Milena Skórzanek
Roksana Tomaszewska
Anna Waligóra
Maciej Olejnik

37 - 1 punkt karny = 36 punktów, plus +6 bonusowe


MIEJSCE 15

DRUŻYNA: Nowy Lubosz-Koœcian

Dowódca Drużyny: Alicja Lewandowska
Paweł Linke
Joanna Kowalczyk
Weronika Dominiczak
Julita Knoska
Marlena Bryszak
Zuzanna Majorek

35 punktów plus +7 bonusowe


MIEJSCE 16

DRUŻYNA: Bastion

Dowódca Drużyny: Tomasz Olejnik
Filip Nawrot
Wiktor Dominiczak
Tymoteusz Potyrała
Szymon Ptaszyński
Bartosz Nowicki

36 - 2 punkty karne = 34 punkty, plus +7 bonusowe


MIEJSCE 17

DRUŻYNA: Prowokatorzy Koœcian

Dowódca Drużyny: Mateusz Waliszewski
Natalia Witkowska
Malwina Fršckowiak
Nina Kunert
Sebastian Marach

33 - 1 punkt karny = 32 punkty, plus +4 bonusowe



MIEJSCE 18.

DRUŻYNA: Rawiczaki/Rawicz

Dowódca Drużyny: Maciej Skrzypczak
Agnieszka Węcłaœ
Michał Balcerek
Karol Michalski
Mikołaj Obarski

29 - 1 punkt karny = 28 punktów